اسکایپ به کاربرانش امکان می‌دهد مکالمات تلفن ثابت بین‌المللی و تلفن‌های بی‌سیم را با نرخ‌های پایین‌تری نسبت به قبل انجام دهند. این شرکت هم‌اکنون اشتراک‌هایی را عرضه می‌کند که از یک دلار و ۹ سنت در ماه آغاز می‌شود و نرخ‌هایی را عرضه می‌کند که از یک سنت در دقیقه برای تماس با هر نقطه‌ای در جهان آغاز می‌شود.

http://www.winbeta.net/wp-content/uploads/2009/11/skype.gif

نرخ جدید اسکایپ کاهش قابل توجهی نسبت به دو دلار و ۹۵ سنت هزینه اشتراک ماهانه‌ای یافته که این شرکت پیش از این از کاربران در آمریکا برای مکالمات نامحدود در این کشور و کانادا دریافت می‌کرد.

طبق اعلام اسکایپ، نرخ‌های اشتراک جدید حداکثر ۶۰ درصد برای کاربران در هزینه‌های خدمات پرداخت به ازای استفاده این شرکت صرفه‌جویی به همراه می‌آورد.

به گزارش ایسنا، کاربران هم‌چنین بر اساس طرح‌های اشتراک جدید اسکایپ می‌توانند تنها مکالمه با تلفن ثابت یا تلفن‌های همراه و یا اشتراک ماهانه و سالانه را انتخاب کنند.

اسکایپ علاوه بر معرفی نرخ‌های اشتراک جدید، در تدارک آزمایش بتای عمومی از ویژگی چت ویدیویی گروهی جدیدی است که تا پنج نفر به‌صورت هم‌زمان می‌توانند در آن شرکت کنند. سرویس جدید در ابتدا رایگان خواهد بود اما به‌محض خارج شدن از مرحله آزمایشی دریافت هزینه اشتراک برای آن آغاز می‌شود.

نرم‌افزار اسکایپ به کاربران رایانه و تلفن همراه امکان می‌دهد با یکدیگر به رایگان مکالمه کنند و مکالمات ارزان قیمت با تلفن های همراه و ثابت انجام دهند و برخلاف مکالمات تلفن همراه معمولی که برروی یک شبکه سلولاری منتقل می‌شوند، اسکایپ صدای کاربر را به داده تبدیل و آن را برروی اینترنت ارسال می‌کند.