رومن پولانسكی كارگردان مشهور هالیوودی روز گذشته متهم به تجاوز جنسی به یك بازیگر زن بریتانیایی زمانی كه این بازیگر 16 ساله بوده است شد، این كارگردان در حال حاضر درگیر پرونده جلوگیری از استردادش به آمریكا به اتهام آزار جنسی كودكان در پرونده مستقل دیگری است.

به گزارش تابناک اجتماعی،به نقل از تایمز؛ خانم شارلوت لوئیز كه در فیلم دزدان دریاییپولانسكی در سال 1986 ایفای نقش كرده بود ادعا كرده كه در سال 1982 در خانه اش در پاریس "به بدترین شكل ممكن" مورد تجاوز پولانسكی قرار گرفته است. پولانسكی به دلیل پرونده تجاوز دیگری در سال 1977 در آمریكا در آن زمان در فرانسه به سر می برد.

خانم لوئیز كه در لس آنجلس در كنفرانسی خبری حاضر شده بود بیان كرد: وی این موضوع را مطرح كرده تا مطمئن شود كه سرانجام عدالت در مورد این كارگردان مشهور سینما اجرا شود.
وكیل این خانم كه اولین تجربه بازیگریش در سریال تلویزیونی گرنگ هیل در سال 1978 بوده است اعلام كرده كه موكلش حاضر است هر گاه كه لازم باشد با قید سوگند شهادت دهد.

خانم لوئیز در متنی كه در این كنفرانس خواند اعلام كرد وی از لندن به لس آنجلس سفر كرده است تا با بازپرس پرونده ای كه پولانسكی هم اكنون در سوئیس در تلاش برای عدم استرداد به آمریكا در رابطه با آن است توضیحات و مطالبی را بیان كند و اثبات كند كه این پرونده كه وكلای پولانسكی آن را موضوع كوچكی خوانده اند اینگونه نبوده است.

وی گفت: من هم قربانی دیگر رومن پولانسكی هستم. وی به بدترین شكل ممكن و زمانی كه تنها 16 سال سن داشتم و در حالیكه خودش 4 سال بود برای فرار از مجازات در آمریكا از این كشور خارج شده بود به من تجاوز كرد.

وی افزود: آقای پولانسكی می دانست من 16 سال دارم و با این وجود در آپارتمانش در پاریس خود را به من تحمیل كرد. وی مرا مورد سوء استفاده قرار داد و از آن زمان به بعد همیشه عواقب رفتارش در زندگی من تاثیر گذار بوده است.

وی همچنین بیان كرد آزارهای وی شباهتهایی را با قربانی 13 ساله پولانسكی در سال 1977 كه یك مدل بوده داشته است اما جزئیاتی را در این مورد افشا نكرد.

مقامهای دادستانی لس آنجلس هم دیدار و گفتگو با این خانم را تایید كرده اند.

پولانسكی در سال 1978 به دلیل روابط نامشروع جنسی با سامانتا جیمر گناهكار شناخته شد. وی متهم به دادن مشروب و مواد مخدر به وی و سپس تعرض به این دختر در خانه جك نیكلسون بازیگر دیگر هالیوودی در سال 1977 بوده است. اما قبل از تعیین مجازات وی از آمریكا خارج شد.

از آن زمان وی به اروپا پناهنده شده و كار هنری خود را در حالی ادامه داد كه هر لحظه امكان داشت هنگام بازگشت به آمریكا بازداشت شود. وی در سال 2003 جایزه اسكار بهترین كارگردانی را برای فیلم پیانیست به خود اختصاص داد.

پولانسكی در سپتامبر گذشته با درخواست دولت آمریكا در سوئیس تحت بازداشت خانگی قرار گرفته است. دادگاهی در كالیفرنیا در همین هفته حكم داد كه پولانسكی قبل از تعیین مجازات باید به آمریكا بازگردانده شود و به این ترتیب راه برای مقامهای سوئیسی در جهت استرداد این كاگردان 78 ساله باز شد.

گفتنی است، مسأله فساد اخلاقی اجتماعی و تجاوزات همواره جزو لاینفک بازیگران و چهره های هالیوودی بوده است که هموراه نیز افشا شده و رسوایی هایی را به بار آورده است.